Yazılımlar » Sevkiyat Otomasyonu

Sevkiyat Yönetimi Çözümleri ile E Ticaret - Plasiyer - Terminal gibi farklı alanlardan gelen Sipariş bilgilerinin Ticari Sisteme işlendikten sonraki aşamalarıda kapsamaktadır.

* E Ticaret - Plasiyer -Terminal Yoluyla Siparişler Mobex Otomasyon sistemine Gelir. Bu aşamada müşteriye SMS ve Mail ile sipariş bilgileri ulaştırlır.

* Gelen bilgiler ticari sisteme işlenir.

* Eğer sipariş onaylama kısmı var ise siparişler onaylandıktan sonra Depoda Siparişleri hazırlayan el terminallerine düşer.

* Sevk edilecek Siparişler Şehir Filtrelemesi ile filitrelenir. Siparişi sevk edilecek Ürünler depo personeli tarafından hazırlanır. Eğer Siparişler koli yöntemi ile teslim edilecek ise Sevkiyat Etiketleri barkod yazıcıdan  el terminalleri ile yazdırılır.

* Koliler hazırlandıktan sonra Sevkiyat aracına Koliler Okutularak yüklemeleri yapılır. isternirse bu aşamada Teslim edilebilen ürünlerin faturası el terminalleri ile yazdırılır. Eğer kargo ile gönderilecek ise kargo firmasına faturası ile teslim edilir. Teslim anında Müşteriye e mail ve SMS ile Araç Sevkiyat bilgileri gönderilir.

* Sevkiyat aracı Yüklenen ürünleri teslim aracı ile dağıtıma çıktığında teslim edeceği kolilere yada ürünleri El terminali vasıtası ile okutur. Sevkiyat etiketleri üzerinde yazan koli adetleri ile doğrulamalarını yapar ve doğru koli adedi ve müşteri bilgileri ile teslimatını yapar. Teslim edildiği El Terminali ile doğrulandığı anda el terminali eğer GPS ile konum bilgisini alabiliyor ise konum bilgisi ile birlikte teslim bilgisini Hem Müşteriye hem de Kullanıcıya e mail yöntemi ile iletir. Bilgilendirme mesajı da müşteriye ulaştırılır.

* Merkez böylece teslimat aşamalarını da online olarak Google Haritalar üzerinden takip edebilir. Eğer Kullanıcınında google üzerinde kendi siparişini takip etmesi istenir ise kendi profilininden bu aşamaları takip edebilir.

* Uyumluluk: Logo, Mikro, Netsis.

- Yazılım tek başına da çalışabilmektedir.